تست های ایمنی برای باتری های لیتیومی چیست؟

November 17, 2021

آخرین اخبار شرکت تست های ایمنی برای باتری های لیتیومی چیست؟

تست های ایمنی برای باتری های لیتیومی چیست؟

با معرفی خودروهای انرژی جدید به چشم عموم، نام باتری های لیتیومی به تدریج توسط افراد بیشتری شناخته شد.ایمنی باتری‌های لیتیومی به‌عنوان هسته اصلی وسایل نقلیه انرژی جدید، موضوع نگرانی مشترک شرکت‌های خودروسازی و مصرف‌کنندگان است.بنابراین تست ایمنی باتری لیتیومی شامل چه جنبه هایی است؟


در واقع همان تست ایمنی بسته باتری است.محتوای تست عملکرد ایمنی باتری لیتیومی شامل شارژ بیش از حد، اتصال کوتاه، افت، گرمایش، لرزش، فشار، طب سوزنی، برخورد جسم سنگین و غیره است. در طول آزمایش، روش خاص انتخاب ترکش با جریان بالا با اتصال نسبتاً پایدار است. عملکرد.ماژول سوزن می تواند جریان بزرگ 50 آمپر را عبور دهد و عمر مفید آن می تواند به بیش از 20 وات بار برسد.

تست شارژ بیش از حد: باتری لیتیومی را به طور کامل شارژ کنید و سپس با توجه به شارژ بیش از حد 3c یک تست شارژ بیش از حد انجام دهید.هنگامی که باتری بیش از حد شارژ می شود، ولتاژ تا یک ولتاژ مشخص افزایش می یابد و برای مدت زمانی ثابت می شود.هنگامی که به زمان معینی نزدیک می شود، ولتاژ باتری به سرعت بالا می رود، و زمانی که به حد معینی می رسد، کلاه بالای باتری از بین می رود، ولتاژ به ov کاهش می یابد و باتری آتش نمی گیرد یا منفجر نمی شود.

تست اتصال کوتاه: پس از شارژ کامل باتری، الکترودهای مثبت و منفی باتری با یک سیم با مقاومت کمتر از s0mQ اتصال کوتاه می کنند.

تست طب سوزنی: باتری کاملا شارژ شده را روی یک سطح صاف قرار دهید و با یک سوزن فولادی به قطر 3 میلی متر باتری را در جهت شعاعی سوراخ کنید.باتری آزمایشی آتش نمی گیرد یا منفجر نمی شود.

تست فشار: باتری کاملا شارژ شده را روی یک سطح صاف قرار دهید، نیروی فشردن 13+1KN را از یک سیلندر هیدرولیک اعمال کنید و باتری را از سطح صاف یک میله فولادی به قطر 32 میلی متر فشار دهید.هنگامی که فشار فشردن به حداکثر رسید، فشردن را متوقف کنید، باتری آتش نمی گیرد، فقط منفجر نشوید.

تست ضربه جسم سنگین: پس از شارژ کامل باتری، آن را روی یک سطح صاف قرار دهید، یک ستون فولادی به قطر 15.8 میلی متر را به صورت عمودی در مرکز باتری قرار دهید و وزن 9.1 کیلوگرمی را آزادانه از ارتفاع 610 میلی متری رها کنید. روی ستون فولادی بالای باتری روشن، باتری آتش نمی گیرد یا منفجر نمی شود.

تنها پس از گذراندن این آزمایشات می توان باتری های لیتیومی را به طور واقعی بر روی خودروهای انرژی جدید نصب کرد و توسط مصرف کنندگان استفاده کرد.